Zájezd na Den památek

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Každoroční zájezd v rámci akce Den památek se (doufejme) uskuteční i letos, a to v neděli 13. září. Odjíždíme z autobusové zastávky Centrum (pod náměstím) …

Zájezd na Den památek

Každoroční zájezd v rámci akce Den památek se (doufejme) uskuteční i letos, a to v neděli 13. září. Odjíždíme z autobusové zastávky Centrum (pod náměstím) v Novém Městě ve 13 hodin. A protože v Novém Městě slavíme výročí osvobození, navštívíme místa, kde se skrývali a bojovali partyzáni a odbojáři.

Dramatické příběhy hrdinů druhé světové války ožijí ve vyprávění průvodce z nejpovolanějších, Ondřeje Červeného, autora knihy Osvobození Žďárska … a možná přijde i černýpartyzán. Zájezd je jako obvykle zadarmo, stačí se přihlásit v infocentru nebo na čísle 566 598 750.

Na programu jsou předběžně tyto zastávky: Koníkov, kde při dramatické přestřelce padla ruská partyzánka Rufa Krasavina, u Krásného navštívíme zemljanku, ve které se ukrýval černý partyzán Josef Serinek se svojí družinou a přečteme ukázku z jeho deníku, na Samotíně stále stojí hájovna, kde se ukrývali partyzáni ze skupiny Zarevo, ve Fryšavě navštívíme památník a nemůžeme zapomenout na hrdinu odboje Cyrila Musila a jeho studnický penzion.