Horácké muzeum

Venkovní hry – hledejte indicie a luštěte šifry – questing a Skryté příběhy na téma sgrafit Karla Němce

Venkovní hry – hledejte indicie a luštěte šifry – questing a Skryté příběhy na téma sgrafit Karla Němce

Questing – vytiskněte si hledačku po sgrafitech Karla Němce

Sgrafita místního všestranného umělce Karla Němce (1879 – 1960) patří k Novému Městu stejně jako sochy Jana Štursy a Vincence Makovského a dotváří rázovitého genia loci. Sgrafita vznikala na fasádách domů v letech 1923 -1950. Vytvořili jsme pro vás stezku, na které většinu z nich navštívíte a díky hledání indicií si je můžete také důkladně prohlédnout. Ptačí budku s pokladem nám definitivně zničili vandalové, takže jsme jej museli přesunout z terénu na informační centrum, za vyluštěnou šifru tu na vás čeká. Teď už jen stačí si přibližně dvouhodinovou trasu naplánovat tak, abyste ho zastihli otevřené. Přejeme příjemnou zábavu !

Leták ke hledačce si můžete vytisknout zde barevný či černobílý nebo na questing.cz nebo si ho vyzvednout v informačním centru v Novém Městě na Moravě. Pak už stačí jen tužka a můžete vyrazit.

Skryté příběhy

Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Trasy se Skrytými příběhy jsou rozmístěny po celém území České republiky a každý týden přibývají další a další. Aplikaci si můžete stáhnou pro systémy Android a iOS.

V Novém Městě vznikla v roce 2019 hra Němcova šifra. Budete luštit tajné vzkazy, které v unikátní sgrafitové výzdobě kostela svaté Kunhuty zanechal jejich tvůrce Karel Němec svému příteli Josefu Váchalovi. Trasa vede od domu Karla Němce pod náměstím kolem muzea ke kostelu svaté Kunhuty uprostřed náměstí.

Aplikace je zdarma, stáhnete ji za minutku… a můžete vyrazit. Příjemnou zábavu!

Více na https://skrytepribehy.cz/trasa/nove-mesto-na-morave-nemcova-sifra