Farmářské trhy

Devátý ročník farmářských trhů prokázal, že zájem o nákup čerstvých a kvalitních plodin a produktů je obrovský, proto i v roce 2020 tomu nebude v Novém Městě na Moravě jinak. Zveme tímto všechny pěstitele, chovatele, farmáře a ty, kteří vyhledávají kvalitní zemědělské produkty na desátý ročník farmářských trhů, které se konají v parku za kostelem na Vratislavově náměstí, a to vždy v sobotu od 8 do 11 hodin v zimní a od 8 do 12 hodin v letní sezóně. Letos se farmářské trhy konají opět po celý rok, v zimní sezóně jednou za měsíc a od května do října každý lichý týden.

Farmářské trhy jsou pořádány Horáckým muzeem. Trhy provází v letní sezóně doprovodné programy v podobě tvořivých dílen, hudebních vystoupení a divadelních představení.

V rámci trhů na Vás čeká bohatá nabídka sezónní zeleniny, ovoce, kravské a kozí sýry, uzené sýry, drůbeží maso, salámy, klobásy, maso, vejce, med a medové produkty, pečivo, koření, bylinky, květiny, sazenice a další speciality a produkty převážně z Novoměstska.

Farmářské trhy v roce 2020:

Zimní sezóna:

sobota 18. ledna / sobota 15. února

sobota 14. března – zrušeno / sobota 11. dubna – zrušeno

sobota 14. listopadu / sobota 12. prosince

Letní sezóna:

doprovodný program probíhá v parku na Vratislavově náměstí

9. května – zrušeno

23. května

6. června

20. června – současně probíhá Slavnost Nova Civitas

4. července

18. července

1. srpna

15. srpna

29. srpna – současně probíhají Slavnosti medu

12. září

26. září – prezentace značky Regionální potravina spojená s ochutnávkou vítězných produktů, současně probíhají Svatováclavské slavnosti s řemeslným jarmarkem

10. října