Farmářské trhy

Osmý ročník farmářských trhů prokázal, že zájem o nákup čerstvých a kvalitních plodin a produktů je obrovský, proto i v roce 2019 tomu nebude v Novém Městě na Moravě jinak. Zveme tímto všechny pěstitele, chovatele, farmáře a ty, kteří vyhledávají kvalitní zemědělské produkty na devátý ročník farmářských trhů, které se konají v parku za kostelem na Vratislavově náměstí, a to vždy v sobotu od 8 do 11 hodin v zimní a od 8 do 12 hodin v letní sezóně. Letos se farmářské trhy konají opět po celý rok, v zimní sezóně jednou za měsíc a od května do října dvakrát v měsíci.

Farmářské trhy jsou pořádány Horáckým muzeem. Trhy provází v letní sezóně doprovodné programy v podobě workshopů a tvořivých dílen, hudebních vystoupení a divadelních představení.

V rámci trhů na Vás čeká bohatá nabídka sezónní zeleniny, ovoce, kravské a kozí sýry, uzené sýry, drůbeží maso, salámy, klobásy, maso, vejce, med a medové produkty, pečivo, koření, bylinky, květiny, sazenice a další speciality a produkty převážně z Novoměstska.

Termíny farmářských trhů v roce 2019:

Zimní sezóna:

sobota 19. ledna / sobota 16. února / sobota 16. března /

sobota 13. dubna

sobota 16. listopadu / sobota 14. prosince

Letní sezóna:

4. května

18. května

1. června

15. června – Slavnosti Nova Civitas

29. června

13. července

27. července

10. srpna

31. srpna – Slavnosti medu

14. září

28. září: Svatováclavské slavnosti

19. října – Slavnosti medu a vína

Doprovodný program letních trhů na rok 2019 se připravuje.