Horácké muzeum

Farmářské trhy

Dvanáctý ročník farmářských trhů prokázal, že zájem o nákup čerstvých a kvalitních plodin a produktů je obrovský, proto i v roce 2023 tomu nebude v Novém Městě na Moravě jinak. Zveme tímto všechny pěstitele, chovatele, farmáře a ty, kteří vyhledávají kvalitní zemědělské produkty na třináctý ročník farmářských trhů, které se konají v parku za kostelem na Vratislavově náměstí, a to vždy v sobotu od 8 do 11 hodin v zimní a od 8 do 11.30 hodin v letní sezóně. Letos se farmářské trhy konají opět po celý rok, v zimní sezóně jednou za měsíc a od května do října každý sudý týden.

Farmářské trhy jsou pořádány Horáckým muzeem. Trhy provází v letní sezóně doprovodné programy v podobě tvořivých dílen, hudebních vystoupení a divadelních představení.

V rámci trhů na Vás čeká bohatá nabídka sezónní zeleniny, ovoce, kravské a kozí sýry, uzené sýry, drůbeží maso, salámy, klobásy, maso, vejce, med a medové produkty, pečivo, koření, bylinky, květiny, sazenice a další speciality a produkty převážně z Novoměstska.

Farmářské trhy v roce 2023:

Zimní sezóna:

14. ledna /18. února 

18. března /15. dubna

18. listopadu /16. prosince + Vánoční trh

Letní sezóna:

doprovodné programy 9:00 – 11:30 hodin:

6. května: zahájení hlavní letní sezóny, současně probíhá Jarní trh na hlavním náměstí         

20. května 

3. června 

17. června:  současně probíhá slavnost Nova Civitas

1. července

15. července

29. července

12. srpna

26. srpna: současně probíhají Slavnosti medu 

9. září

23. září: současně probíhají Svatováclavské slavnosti

7. října: zakončení hlavní letní sezóny