Zahájili jsme výstavu ke 100letému výročí republiky

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

V muzeu se ve čtvrtek 27. září konala vernisáž k výročí vzniku republiky nazvaná 100 Momenty z novoměstské historie. Výstava sleduje hlavně politické dějiny. Formou …

Zahájili jsme výstavu ke 100letému výročí republiky

V muzeu se ve čtvrtek 27. září konala vernisáž k výročí vzniku republiky nazvaná 100 Momenty z novoměstské historie. Výstava sleduje hlavně politické dějiny. Formou fotografií, plakátů a dalších dokumentů zachycuje období protektorátu i socialismu, návštěvu prezidenta Svobody nebo prvomájové průvody. Věnuje se osudovým osmičkám – rokům 1918, 1938,  1968 a 1989. K vidění bude ve výstavním sále muzea do 2. prosince.

Od 2. října můžete na půdě muzea shlédnout také putovní výstavu Velká válka – Češi na bojištích Evropy, která potrvá pouze do 31. října.

Ve čtvrtek 4. října v 17:00 hodin promítáme na půdě muzea film 28. říjen 1918 na Moravě, který popisuje vznik republiky, jak jej rozhodně neznáte. Na mnoha místech Moravy se vůbec neslavilo, někde přišla na řadu ostrá vystoupení proti vznikajícímu Československu, jinde došlo dokonce až k ozbrojeným střetům. … Režie Martin Majinac Mišík, odborná spolupráce historikové doc. PhDr. Jiří Pernes, Dr., Mgr. Josef Šuba, Bc. Lukáš Lexa, Mgr. Radek Slabotínský PhD., Mgr. Vladimír Březina, PhD., PhDr. Milan Tichák, Mgr. Jana Štylárková, Mgr. Soňa Nezhodová, PhD. Nenechte si ujít !!!