Zahájení Vůně medu tentokrát i s módní přehlídkou

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Letošní výstava Vůně medu, v pořadí již devatenáctá, bude slavnostně zahájena v pátek 2. listopadu v 15 hodin. Uvítací řeč pronese předseda včelařského spolku, pan …

Zahájení Vůně medu tentokrát i s módní přehlídkou

Letošní výstava Vůně medu, v pořadí již devatenáctá, bude slavnostně zahájena v pátek 2. listopadu v 15 hodin. Uvítací řeč pronese předseda včelařského spolku, pan Pavel Kaláb. Poté následuje v patře muzea módní přehlídka Ateliéru Liba, na které vám včelí královny předvedou kolekci „Květina“.

Výstava bude probíhat v prostorách Horáckého muzea až do 10. listopadu. Přijít můžete každý den od 8 do 17 hodin, 10. listopadu pouze do 14:00.

Na výstavě tradičně uvidíte vše, co souvisí se včelařením, od pomůcek pro tuto ušlechtilou zábavu, přes odbornou literaturu, filmy, úl s živými včelami přes kosmetiku a léčebné doplňky,  svíčky, perníčky až po perníkové chaloupky, medovinu a samozřejmě spoustu druhů medu. Letos se můžete těšit také na výstavu historických medometů, úlů a jiných zachovalých pomůcek.

Zkušení včelaři jsou připraveni odpovídat na vaše dotazy. Pro nejmenší děti je připravena interaktivní pohádka „O netrpělivé včeličce“ provedena včelařským kroužkem z Bobrové. Naproti muzeu můžete navštívit arboretum a prostory, kde se scházejí včelaři a děti navštěvují včelařský kroužek.

Po dobu výstavy bude v restauraci K Club v Kulturním domě točené medové pivo ze Sentic a speciální medové menu.

Na vaši návštěvu se těší včelaři z Novoměstka.