Začíná letní sezóna farmářských trhů

Petra Tomášková  Sdílet článek na nebo

První farmářský trh letní sezóny, který vláda České republiky povolila v první vlně uvolňování zákazů, je za dveřmi. Již tuto sobotu 9. května od 8 …

Začíná letní sezóna farmářských trhů

První farmářský trh letní sezóny, který vláda České republiky povolila v první vlně uvolňování zákazů, je za dveřmi. Již tuto sobotu 9. května od 8 do 12 hod. znovu ožije park na Vratislavově náměstí stánky oblíbených farmářů.

Těšit se můžete na bohatý sortiment kytiček /petunie, surfinie, muškáty, lobelky, verbeny, hledíky, hortenzie aj. / bylinek, venkovních okrasných keřů a otuženou sadbu zeleniny /salát, kapustu, zelí, kedlubny, brokolici, celer, petrželku, pórek/. Z teplomilných druhů budou roubované okurky, polní salátovky, nakládačky, rajčata keříčková balkonová, tyčková, třešňová, rybízová, papriky, cukety, hokaido, patizony aj.

S příchodem jara se do našeho města vrací BIO dobroty z kozího mléka z Olešenky a farmy Vlčí Hory. Markéta Mrázová rozšířila svoji nabídku o bezlepkové pečivo a zákusky, které si můžete už nyní objednávat na tel. 775 387 004.

Dále na trhu najdete – Milovské perníčky a pralinky, lisované oleje Ze Stodoly, Džemy od Drahy, masné výrobky z Fryšavy a Třebíče, vejce a drůbež ze Zlatkova, pečivo od Kejvala a Slonků, masné a mléčné výrobky z Netína, Janečkovy a Prosetínské trubičky, brambory z Poděšína, mléčné výrobky ZD Březiny, krůtí maso Zelenka, slovenské sýry a uzeniny Mipotex, Davídkovo koření, Utopenci z Hastrmanky, ovocná vína Jany Plocrové, med a medové produkty Včelařství Babákov, rakytníkové výrobky a mimořádně i dřevěné hrábě z Herálce.

V rámci bezpečnostních opatření se bude dbát na dodržování rozestupů, samozřejmostí budou roušky, prodejci budou vybavení rukavicemi a desinfekcí.  Přijďte podpořit svoje farmáře po znovuotevření trhů pod širým nebem. Těšíme se na vás!