Horácké muzeum

Včelařská výstava

Rubriky: Horácké muzeum
/ Alice Hradilová

Zveme vás na 22. ročník prodejní včelařské výstavy ČSV z.s., ZO Nové Město na Moravě. Slavnostní zahájení výstavy bude 4.11.2022 v 15:00 , kde pronese řeč …

Včelařská výstava

Zveme vás na 22. ročník prodejní včelařské výstavy ČSV z.s., ZO Nové Město na Moravě.

Slavnostní zahájení výstavy bude 4.11.2022 v 15:00 , kde pronese řeč předseda spolku včelařů Pavel Kaláb a hosté.

V nabídce jsou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat i zakoupit zdobené perníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace. Vybrat si mohou také ze včelařské kosmetiky s apisinem, propolisem, mateří kašičkou a jiných potravinových doplňků a přípravků.

Včelaři si mohou zakoupit osvědčené pomůcky a potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu. Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy s tématikou. Pro zájemce jsou připraveny kratší přednášky o včelách a včelaření, především pro školní mládež.

K vidění bude pohádka uvedena včelařským kroužkem z Bobrové s názvem „Velké pátrání po včelách“. Tradičně nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem a záznamy z historie včelaření. K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy a pohádky pro děti.

Ke shlédnutí bude nachystána panelová naučná expozice a filmy na PC. Výstava historických úlů, medometu a jiných zachovalých pomůcek. Přímo naproti muzeu, je možné navštívit městské arboretum a zřít jak se ukládá příroda k zimnímu spánku. Zájemci si mohou prohlédnout klubovnu, kde se včelaři scházejí, kde se učí a pracují děti ve včelařském kroužku.

Přijďte se podívat a nasát energii nebo se jen zastavit na kus řeči.

Výstava bude přístupná od 4. do 12. listopadu vždy od 8 do 17 hodin, poslední den, tj. 12. listopadu pouze do 14 hodin.

Na Vaši návštěvu se těší včelaři z Novoměstska.

Po dobu konání výstavy bude muzeum a infocentrum otevřené do 17 hodin.