Horácké muzeum

S Ludvíkem Belcredi o hradu Skály

Rubriky: Horácké muzeum
/ Alice Hradilová

Pan hrabě Ludvík Belcredi je nejen majitelem zámku v Jimramově a přilehlého polesí, kde se nachází hrad Skály, ale také profesionálním archeologem, který v areálu …

S Ludvíkem Belcredi o hradu Skály

Pan hrabě Ludvík Belcredi je nejen majitelem zámku v Jimramově a přilehlého polesí, kde se nachází hrad Skály, ale také profesionálním archeologem, který v areálu hradu vedl dlouholetý výzkum. Jeho výsledky shrnul do obsáhlé knihy Hrad Skály vydal své tajemství. Přijďte si poslechnout jeho strhující vyprávění o historii místa a jeho ponejvíce loupeživých obyvatel. Knihu si můžete na místě zakoupit, nechat podepsat nebo i dopředu objednat na belcrediknihy@seznam.cz  Těšíme se v pátek 25. listopadu v 17 hodin v muzeu.

Informace o knize:

HRAD SKÁLY VYDAL SVÉ TAJEMSTVÍ“

Autor: Ludvík Belcredi

Reprezentativní publikace tištěná na křídovém papíře má 600 stran, 277 dokumentačních barevných fotografií, plánků a mapek z archeologického výzkumu, 125 obrázků a tabulek stovek nálezů a jejich rozborů a váží 2,8 kg.

Kniha čtivou formou přibližuje průběh rozsáhlého výzkumu tohoto naprosto ojedinělého hradu, jehož 3 obvodové stěny tvoří skály. Seznamuje s jeho historií od počátků až do poloviny 15. století, včetně závěrečné bitvy o něj. Podrobně popisuje jednotlivé objekty až do poslední fáze, kdy se na něm usadili penězokazci.

Dále obsahuje podrobný výčet, popis a rozbory nálezů, především množství unikátních kovových artefaktů a keramiky, ale i skla (import Itálie), kamenných výrobků-především dělových koulí, rozbory a datování dřevin, numismatických nálezů z celé střední Evropy, pylových analýz, a podrobně se věnuje rozboru značného množství zvířecích kostí. Nálezy ukazují na luxusní sídlo.

Při této příležitosti k dostání za výrobní cenu 750 kč včetně DPH.