Den Země – neváhej a choď, za dne i tmou !

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

A je to tady : tradiční akce Neváhej a choď! 2021 Jsou připarveny dvě varianty : a) pochod po Žďárských vrších b) hledačka s pokladem …

Den Země – neváhej a choď, za dne i tmou !
A je to tady : tradiční akce Neváhej a choď! 2021
Jsou připarveny dvě varianty :
a) pochod po Žďárských vrších
b) hledačka s pokladem – Den Země tmou pro rodiče a děti po Novém Městě na Moravě
a) Odkaz na mapy:
Ve dnech 24. 4. – 2. 5. 2021 bude v prostoru Žďárských vrchů rozmístěno 20 kontrol = schránek s otázkami.
Za každých pět nalezených a správně zodpovězených otázek postupuje účastník do slosování o drobné ceny (může tak být ve slosování až čtyřikrát)
Start, cíl, trasu a její délku si každý volí sám.
Nezapomeňte vzít s sebou psací potřeby nebo fotoaparát pro zaznamenání otázek. Po zaznamenání otázky ji vraťte do schránky a tu uložte tak, jak jste ji našli.
V sobotu a neděli (24. a 25.4, 1. a 2 5.2021) v době 11 – 16 hodin bude v obci Krátká otevřena Hodůňka.
Do pátečního večera si lze objednat (kratka@chaloupky.cz) polévku za sníženou cenu 35,-Kč.
Správné odpovědi na otázky z kontrol, zážitky, fotografie z putování a případné dotazy zasílejte do neděle 2. 5. 2021 do 24:00 na e-mail: kratka@chaloupky.cz
Zájemcům bude doručen účastnický list na e-mail.
————————————————————————————
b) Den Země tmou – hledačka (s hádankami, šiframi a úkoly pro mrňata) 24.4. od 20h do 25.4. do 24h. Start u Horáckého muzea, kde si vyzvednete mapku a záznamový arch. Hledečka ma 15 zastavení, která lze navštívit v libovolném pořadí, krom cíle 🙂 Na konci čeká děti poklad. Nazapomeňte baterky, psací potřeby a vhodné oblečení. Pokud nemůžete v noci, je možno si trasu projít v neděli přes den.

V sobotu 24. dubna se můžete zúčastnit oblíbené turistické akce, kterou na Den Země připravují Chaloupky ve spolupráci s muzeem. Na trasu si můžete zajít už od pátku 23. dubna až do 2. května.  V sobotu a v neděli od 20:00 do 24:00 startuje od muzea speciální bonus – Den Země tmou s pokladem na konci! Začátek u Horáckého muzea na Vratislavově náměstí. Baterku a psací potřeby s sebou.

Zájemcům bude doručen účastnický list na e-mail.

… a na cestu si můžete vzít sebou i pytel na odpadky a uklidit kousek planety !