Muzeum se otevírá

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Vážení návštěvníci. Ve čtvrtek 3. prosince se muzeum opět otevírá pro veřejnost. Po dobu nouzového stavu však bude otevřené pouze v pracovní dny, a to …

Muzeum se otevírá

Vážení návštěvníci. Ve čtvrtek 3. prosince se muzeum opět otevírá pro veřejnost. Po dobu nouzového stavu však bude otevřené pouze v pracovní dny, a to od 8 do 16 hodin. Nařízení o omezení návštěvnosti pro naše muzeum znamená, že v něm může být pouze 15 návštěvníků naráz. Děkujeme za pochopení.

Plánovaná výstava betlémů ze sbírek muzea v Třebíči byla přesunuta na rok 2023. Prodloužili jsme výstavu Šité/žité, která byla přerušena chvíli po svém otevření.

Je nám líto, že se letos neuskuteční také oblíbené předvánoční akce – mikulášské Nebe a jarmark tradičních řemesel. Mají tradičně vysokou návštěvnost a v rámci současných epidemiologických opatření by proto nebyly realizovatelné.

Ve vestibulu jsme vystavili papírové betlémy z našich sbírek a v horácké světnici se můžete potěšit tradiční vánoční výzdobou a několika úpravami expozice. Restaurátor Martin Jelínek opravil krásnou lidovou skříň, kterou jsme z depozitáře přemístili do světnice a zbavili se tak jednoho kusu přežitého výstavního nábytku ze 70. let. V retuších ale pokračovat nebudeme, protože celé muzeum již toužebně vyhlíží svoji rekonstrukci a přechod do 21. století, což by se mělo uskutečnit v roce 2022.