Novoměstská rarita – Karla Němce sgrafita

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Letos si ve městě připomínáme 140. výročí narození významného rodáka, všeuměla Karla Němce. Na jaře tohoto roku se třikrát sešla skupina amatérských veršotepců, aby pro …

Novoměstská rarita – Karla Němce sgrafita

Letos si ve městě připomínáme 140. výročí narození významného rodáka, všeuměla Karla Němce. Na jaře tohoto roku se třikrát sešla skupina amatérských veršotepců, aby pro vás dala dohromady šifrovanou stezku s pokladem na téma sgrafit Karla Němce. Smyslem stezky je udělat si pěknou procházku, prohlédnout si sgrafita, něco se o nich a o jejich tvůrci dozvědět a na konci vyluštit šifru a nalézt poklad. V týmu se sešli Eva Kulková, Alice Hradilová, Věrka Šírová, Pavel Haluza a Veronika Ptáčková a pozvali si jako lektora zkušeného tvůrce hledaček Laďu Ptáčka ze Sdružení pro interpretaci místního dědictví České republiky (SIMID). Výsledkem je leták A4, který výtvarně zpracovala Dita Novotná a můžete si ho vyzvednout krásný barevný v informačním centru nebo vytisknout z webové stránky infocentra a muzea, černobíle nebo barevně. Najdete ho také na webu questing.cz (kde se můžete inspirovat k luštění dalších questů na různých místech republiky, případně k vytvoření nějakého vlastního, na téma, které máte rádi). Pak už stačí jen vzít tužku a vyrazit za pokladem. Budku s pokladem vyrobil Pavel Haluza a ozdobily ji Eva Kulková a Veronika Ptáčková. Díky!

Ještě technická poznámka – jednou ze zastávek stezky je trafačka za městskými lázněmi. Tu mají opatřit grafitti výzdobou inspirovanou tvorbou Karla Němce žáci místní ZUŠky. Kvůli problému s lešením bude dílko hotové až koncem června, proto je na trafačce provizorní obrázek vztahující se k šifře. 

Soubory ke stažení