Na noci muzeí, galerií a kostelů ožije novoměstská historie

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

V pátek 28. května pro vás chystáme šest zastavení na náměstí a u evangelického kostela, na kterých se každou půlhodinu odehraje scénka z novoměstské historie. …

Na noci muzeí, galerií a kostelů ožije novoměstská historie

V pátek 28. května pro vás chystáme šest zastavení na náměstí a u evangelického kostela, na kterých se každou půlhodinu odehraje scénka z novoměstské historie. Pokud začnete v 17:00 hodin, (u kostelů se začíná kvůli bohoslužbám od 18:00) stihnete všechny zastávky a ve volných chvílích po scénkách si projdete skvělou výstavu Má to smysl! ve výstavním sále a na půdě muzea, navštívíte krojované dračky peří (můžete sami vyzkoušet) v naší světnici a v dalších volných chvílích zajdete do galerie, kde se můžete osobně setkat s Čestmírem Suškou, tvůrcem objektů instalovaných po městě.

Po skončení dramatických dějů (poslední začátek v 19:30) pokračuje program koncertem písničkáře Karla Vepřeka u evangelického kostela a ve 21:00 zakončíme ekumenickou bohoslužbou mezi kostely – u kašny v parku. Krásná příležitost poděkovat společně za to, že je to (aspoň prozatím) za námi!

A co konkrétně vás v hlavní části programu čeká? U městského úřadu se v roce 1899 setkáte se starostou a stavitelem Josefem Sadílkem (pan starosta Michal Šmarda), který zrovinka řeší problém se zastupiteli na radnici. U kašny na náměstí se bratři Vratislav (Václav Zikmund) a Vojtěch (Jaroslav Strnad) z Pernštejna dohadují, kdo je lepší či horší správce rodového majetku a kolem pobíhá malý Vojtěch z Třebomyslic (Matěj Oros), u kostela svaté Kunhuty vás přivítá tvůrce sgrafit Karel Němec v podání pana kostelníka Harvánka a pan farář Kulifaj coby děkan Matěj Müller. U sloupu svaté Anny v parku si připomeneme zázračnou událost, která se stala při požáru města v roce 1723 (Veronika Teplá, David Balvín, Pavlína Miholová, Lada Leszkowová).

V galerii si pro vás připravili kvíz s Leopoldem z Ditrichštejna (Michal Mrkos), volný vstup na výstavy a živého Čestmíra Sušku. U evangelického kostela příběhomat starých evangelických vyprávěnek a pověstí.

Těšíme se v pátek!

 

Soubory ke stažení