Muzeum znovu otevírá 11. května

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Horácké muzeum se pro návštěvníky znovu otevře v pondělí 11. května. Do 25. května bude otevřené pouze během pracovních dní. Mlýnek a podzemí se rozběhnou …

Muzeum znovu otevírá 11. května

Horácké muzeum se pro návštěvníky znovu otevře v pondělí 11. května. Do 25. května bude otevřené pouze během pracovních dní. Mlýnek a podzemí se rozběhnou bez každoročního slavnostního otevření. Mimořádná opatření se týkají podzemí, kde místo patnáctičlenných skupinek bude možný vstup pouze pro jednu skupinu návštěvníků, kteří přišli spolu. V prostoru muzea je pouze třeba dodržovat náležité rozestupy.

V úterý 12. května dorazí z Moravského zemského muzea v Brně vycpaniny ptáků, kteří jsou typičtí pro Chráněnou krajinnou oblast Žďárské vrchy. Ta letos slaví 50. výročí svého založení a při té příležitosti připravujeme hned tři výstavy. Kromě zmíněných vycpaných opeřenců také putovní výstavu Ptáci v krajině ve výstavním sále a fotografie vzácných živočichů a rostlin ve vestibulu muzea.

Na půdě muzea můžete probíhají poslední přípravy nové expozice lidové architektury, které vévodí rozměrný model horáckého domu od Martina Jelínka. Je nám líto, že nemůžeme uspořádat slavností otevření expozice, navíc hrací koutek bude z bezpečnostních důvodů zatím nepřístupný. Oficiální otevření je ale v jednání u příležitosti Muzejní noci 12.6.