Muzejní a galerijní noc – akční hra, divadlo, filmy…

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

V muzeu probíhá do půli června výstava k výročí založení místního Sboru dobrovolných hasičů. Proto jsme se letos spolu s galerií rozhodli uspořádat muzejní noc …

Muzejní a galerijní noc – akční hra, divadlo, filmy…

V muzeu probíhá do půli června výstava k výročí založení místního Sboru dobrovolných hasičů. Proto jsme se letos spolu s galerií rozhodli uspořádat muzejní noc také s hasiči. Těšte se v pátek 31. května ! Nachystali jsme po vás akční městskou hru Od ohně k vodě, která bude probíhat od 16 do 20 hodin, startuje v muzeu. Budete bojovat s živly a podíváte se na místa, kam se běžně nedostanete.

Přímo u nás v muzeu se můžete těšit na tradiční loutkové divadlo, tentokrát na Divadlo b s představením  Malý pán v 16:30. Možná znáte krásný stejnojmenný český film. Divadlo vám přijedou na půdu muzea zahrát na jeho režisér a voditel filmové loutky Malého pána. Film vznikl podle knižní předlohy Velká cesta Malého pána Lenky Uhlířové a Jiřího Stachy. Skvělá četba, doporučujeme. No a jako už tradičně, po filmu následuje netradiční prohlídka podzemí osvětleného svíčkami a volný vstup do muzea až do 20 hodin. Bohatý program filmového typu navazuje v Horácké galerii.

 

 

Soubory ke stažení