Křest pokračování knihy Zmizelé Nové Město na Moravě

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Po necelých třech letech vychází pokračování knihy Zmizelé Nové Město na Moravě. Nový podtitul Procházka po domech, živnostech a řemeslech naznačuje, kterým směrem se druhá …

Křest pokračování knihy Zmizelé Nové Město na Moravě

Po necelých třech letech vychází pokračování knihy Zmizelé Nové Město na Moravě. Nový podtitul Procházka po domech, živnostech a řemeslech naznačuje, kterým směrem se druhá kniha kolektivu autorů, známých jako „novoměstští uličníci“ vydává. Šest desítek článků publikovaných v místním zpravodaji Novoměstsko doplňují dobové fotografie a nově i výřezy katastrálních map a plány města, aby také mladší čtenáři mohli konfrontovat minulost města se současností.

Na knize se podílela třicítka autorů, kromě odborníků a historiků, i pamětníci a rodinní příslušníci, vzpomínající na léta svých dětských her a různorodých činností, které jsou v mnoha případech již víceméně pozapomenuty. Oproti prvnímu dílu procházka vydává spíše do ulic okolo náměstí, detailněji se zaměřuje na konkrétní domy a jejich obyvatele, kteří v nich provozovali své živnosti a řemesla.

Křest knížky proběhne na dvorku Horáckého muzea v pátek 14. června v 16:00 hodin za účasti autorů, s hudebním doprovodem vystoupí ženské vokální kvarteto Zevl.

Všichni jsou srdečně zváni.