Křest knihy Zmizelé Nové Město na Moravě

Rubriky: Horácké muzeum
Kateřina Kučerová  Sdílet článek na nebo

Večer 21. prosince patřil v Horáckém muzeu křtu knihy Zmizelé Nové Město na Moravě. Vznik oblíbeného novinového seriálu o novoměstských ulicích a významných osobnostech přiblížila …

Křest knihy Zmizelé Nové Město na Moravě

Večer 21. prosince patřil v Horáckém muzeu křtu knihy Zmizelé Nové Město na Moravě. Vznik oblíbeného novinového seriálu o novoměstských ulicích a významných osobnostech přiblížila paní Jana Černá, která také seznámila hosty se skupinou „uličníků“. Patronem knihy se stal pan starosta, který knihu pokřtil symbolicky vodou ze soutoku Bezděčky a Bobrůvky. Program doplnil písněmi evangelický ženský pěvecký sbor pod vedením pana Pavla Haluzy. Po oficiálním programu následovala autogramiáda autorů a promítání historických fotografií z knihy i těch, které se do publikace nedostaly.

Skupina „uličníků“ i Horácké muzeum děkuje všem příznivcům. O Vaší náklonnosti novoměstské historii svědčí nejen „útok“, kterým se během týdne prodalo několik stovek knih, ale i množství nadšenců, kteří chtěli prožít v muzeu slavnost uvedení nové knihy.