Kraslice, kraslice, kraslice…

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Ve čtvrtek 8. března v 16:00 hodin zahájíme v muzeu výstavu kraslic paní Drahoslavy Horké z Pohledce u Nového Města na Moravě. Její soukromá sbírka vzniká …

Kraslice, kraslice, kraslice…

Ve čtvrtek 8. března v 16:00 hodin zahájíme v muzeu výstavu kraslic paní Drahoslavy Horké z Pohledce u Nového Města na Moravě. Její soukromá sbírka vzniká v průběhu posledních 30 let. Jsou to jednak kraslice klasické, ale také dekorovaná vejce ze dřeva, skla nebo keramiky. Náměty jsou posbírané z knih, výstav, časopisů nebo z přírody, upravené do vlastní podoby. Záměr autorky je ukázat nepřebernou škálu technik, které lze na kraslice použít. Vyzkoušela už přes 90 technik a její sbírka nyní čítá přes 1600 kusů kraslic. Do budoucna by autorka ráda jejich počet zdvojnásobila. Na výstavě v muzeu uvidíte také kraslice v tradičních technikách inspirované lidovým uměním Horácka. Výstava potrvá do 8. dubna.

Výstavu zahájíme tvořivě, přijďte si vyzkoušet techniky quilling a vyškrabávání. Paní Horká provede zájemce svojí sbírkou a ráda zodpoví případné dotazy.