Kniha Vzpomínky na Cyrila Musila je na světě

Rubriky: Horácké muzeum
Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Cyril Musil. Jméno, které bylo po několik desítek let doslova tabu. Vynikající lyžařský závodník, odbojář, který neváhal dát v sázku život svůj i členů své …

Kniha Vzpomínky na Cyrila Musila je na světě

Cyril Musil. Jméno, které bylo po několik desítek let doslova tabu. Vynikající lyžařský závodník, odbojář, který neváhal dát v sázku život svůj i členů své rodiny, aby pomohl v boji proti německým okupantům. Následně pak vězeň, uprchlík, emigrant a nepřítel státu.Dnes už žije jen málo pamětníku, kteří Cyrila Musila osobně znali. Přesto se stále tací najdou.

V archivu Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě lze dohledat pár vzpomínek na člověka, který toho tolik prožil a vykonal, a přece jeho zásluhy dlouho nedošly veřejného uznání. Paní Helena Zelená Křížová tyto vzpomínky zpracovala a doplnila výpovědí pamětníků – pana Ladislava Slonka, Milana Srnského a dcery Cyrila Musila Dagmar Šafrové.

Tato publikace si neklade za cíl předat čtenáři kompletní informace o Cyrilu Musilovi, „kulaku studnickém“ Je knihou vzpomínek na člověka, jehož jmého by nemělo být zapomenuto.

Knihu vydává Horácké muzeum. Pokřtíme ji v Horáckém muzeu 7. června v 16:00 hodin za doprovodu harmoniky pana Roberta Trčky a vzpomínek pamětníků. Tam si ji budete moci i zakoupit a nechat podepsat od autorky. Od 8. června bude v prodeji v informačním centru.