Horácké muzeum

Den Země opět lámal rekordy

/ Alice Hradilová

Na letošní akci Neváhej a choď startovalo přes 200 účastníků. Atmosféra byla skvělá jako počasí, viz fotogalerie. Připraveny byly krátké tratě pro rodiny s dětmi …

Na letošní akci Neváhej a choď startovalo přes 200 účastníků. Atmosféra byla skvělá jako počasí, viz fotogalerie. Připraveny byly krátké tratě pro rodiny s dětmi , delší turistické i extrémní. Na trať dlouhou 50 km se dostavilo 14, na stokilometrovou 10 borců. Byl vytvořen traťový rekord – 11:33. Zaběhli ho zkušený brněnský orientační běžec Radovan Čech (roč. 1978) a nadějný žďárský vytrvalec Lukáš Černý (1991). Po dvou vítězstvích Černého se poprvé utkali ve vzájemném souboji, od Jimramova ale běželi do cíle spolu. 5 z borců na 100 km nemělo zkušenosti a ukončili účast v polovině. Další absolventi trasy – Pavel Matoušek, Erik Sejkora, Josef Kolenyak. Gratulujeme!