Čestmír Suška – Věci venku

Alice Hradilová  Sdílet článek na nebo

Výstava fotografií objektů Čestmíra Sušky zasazených do krajiny nebo v konfrontaci s architekturou na půdě Horáckého muzea navazuje na probíhající výstavu umělcova díla pod širým …

Čestmír Suška – Věci venku

Výstava fotografií objektů Čestmíra Sušky zasazených do krajiny nebo v konfrontaci s architekturou na půdě Horáckého muzea navazuje na probíhající výstavu umělcova díla pod širým novoměstským nebem.

Vznikla iniciativou Horácké galerie ve spolupráci s naším muzeem.

Výstava mapuje sochařovu tvorbu od starších děl až po nejaktuálnější realizace v její rozmanitosti – uvidíte zde objekty kamenné, dřevěné i kovové, od konceptuálních instalací až po rozhledny.

Fotografie  uvedla kurátorka výstavy Daniela Kramerová, následovala prohlídka objektů vystavených v exteriéru Nového města komentovaná jejich autorem. Čestmír Suška tak zajímavě vyprávěl o okolnostech vzniku jednotlivých děl, o jejich technickém, ale hlavně ideovém pozadí… a pan Hubáček k tomu doslova básnil… že nám místo vyřazených zrezavělých nádrží, kterými původně byly, před očima začaly plavat podmořští tvorové nebo vyvstávat totemy prastarých civilizací a najednou byly celé takové křehké, jako všechno stvoření. Je těžké předat nesdělitelné, ale krásně se to navzdory počasí hloubalo nad strukturami a vzory, ze kterých se to tu všechno skládá. A kdo o to přišel, má šanci setkat se s Čestmírem Suškou v zimě, kdy bude třetí výstava z pestré škály jeho tvorby, tentokrát v Horácké galerii.

Výstavu na půdě Horáckého muzea si můžete prohlédnout do 5. prosince.

 
Dotazník