Horácké muzeum

Vůně medu

začátek v 8:00 hod, konec v 17:00 hod
Horácké muzeum, Nové Město na Moravě
 
Vůně medu

21. ročník včelařské výstavy opět v Horáckém muzeu. V nabídce budou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat zdobené perníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si mohou ze včelařské kosmetiky s apisinem, propolisem, mateří kašičkou a léčebných doplňků a přípravků. Včelaři si mohou zakoupit osvědčené pomůcky a potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu. Zkušení včelařští odborníci jsou připraveni odpovídat na dotazy spojené s tématikou včelaření, popř. udělat přednášku pro skupinky zájemců, především pro školní a předškolní mládež. K vidění bude loutková pohádka provedena včelařským kroužkem z Bobrové „Jak Otíka napravily včely“ Tradičně nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem a záznamy z historie včelaření. K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti a pohádky. V úterý a ve čtvrtek od 14h bude workshop pro malé a velké „Včelky a příroda.“

Slavnostní zahájení proběhne v pátek 5. listopadu v 15 hod. Poslední den výstavy, tj. v pátek 13. listopadu, bude výstava přístupná pouze do 14 hod. V ostatní dny je výstava přístupná od 8 do 17 hod.

V další dny bude výstava přístupná od 6. do 12. listopadu vždy do 8:00 do 16:00, poslední den 13. listopadu od 8:00 do 14:00 hodin.

Pořadatel

ZO ČSV Nové Město na Moravě
Miroslav Glier
Zveřejnil/a 1. říjen 2021 v 12:15 hod. Petra Tomášková