Grafický workshop Miloše Slámy

začátek v 16:00 hod, konec v 18:00 hod
Horácké muzeum, Nové Město na Moravě
 
Grafický workshop Miloše Slámy

Workshop použití grafického lisu, který je vynálezem grafika Miloše Slámy, jehož díla můžete až do 26. listopadu 2017 obdivovat v Horáckém muzeu na výstavě Horácko 9 : 9.

Na workshop se můžete hlásit na alice.hradilova@nmnm.cz nebo na telefonu 566598762 či přímo v Horáckém muzeu. Poplatek je 100,-. Pozor, kapacita omezena.

 

Kuličkový grafický ruční lis Sláma byl vyvinut v roce 2013 ve spolupráci uměleckého ateliéru specializujícího se na tvorbu originální grafiky v technice linorytu a firmy se strojním zařízením v ČR. Účinnost této nové technologie v oblasti tisků grafik je plně srovnatelná s klasickými lisy. Lze ji používat jak pro tisk z výšky (linoryt, linořez, dřevoryt, dřevořez a jiné), tak pro tisk z hloubky (suchá jehla, lept, mezzotinta a jiné), tak i plochy (litografie).
Výhodou kuličkové grafického ručního lisu je flexibilní použití od domácích i školních pracoven až po profesionální ateliéry, snadná dostupnost a skladovatelnost, možnost tisku bez omezení formátu.

Dosažení odpovídajícího účinku jako u běžných lisů je zajištěno změnou technologie tisku (potřebná síla není vyvíjena prostřednictvím válců, ale zajištěna rozložením tlaku na několik valivých ploch kuliček).
Kuličkový grafický ruční lis se vyrábí ve dvou provedeních. Malý – celokovový, vhodný pro tisk malých formátů, a velký – s dřevěnou rukojetí a přídavnými závažími, vhodný pro větší formáty. (Počet závaží se může úměrně navyšovat při tisku na papír s vyšší gramáží – cca od 250 g/m2 je vhodné jedno a více závaží, není však podmínkou.)

Pořadatel

Horácké muzeum
Mgr. Alice Hradilová
776215791

http://hm.nmnm.cz
Zveřejnil/a 16. září 2017
v 15:44 hod. Alice Hradilová